Miejsce nauki poprzez zabawę

Pn. - Pt. : 6:15 - 16:00

II POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ POD PATRONATEM BURMISTRZA WOŁCZYNA

18.05.2023r. odbył się II Powiatowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej „Najpiękniejsze przedszkolne przeboje” pod patronatem Burmistrza Wołczyna Jana Leszka Wiącka, który rozpoczęła ubiegłoroczna laureatka Martyna Ziubroniewicz.
Na scenie Wołczyński Ośrodek Kultury wystąpiły dzieci w wieku przedszkolnym z całego powiatu kluczborskiego, a ich występy oceniała komisja, której członkowie są związani zawodowo z muzyką: Pani Maria Tymczyszyn, Pani Katarzyna Nalewajka, Pan Mariusz Buczek, Pan Grzegorz Stempin i Pan Michał Herszel.
A oto oficjalne wyniki konkursu.
W kategorii dzieci 3 – 4 letnich:
I miejsce – Kaja Karasiewicz, Publiczne Przedszkole w Wołczynie,
II miejsce – Lidia Dziadzio, Oddział Zamiejscowy w Smardach Górnych Publicznego Przedszkola nr 8 im. Kubusia Puchatka w Kluczborku,
III miejsce – Julia Adaszyńska, Publiczne Przedszkole w Wołczynie,
Wyróżnienia otrzymały: Zuzia Bojko i Antonina Hanuszewicz z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Wierzbicy Górnej oraz Lilianna Kozdra z Publicznego Przedszkola nr 1 w Kluczborku.
W kategorii dzieci 5 – 6 letnich:
Największą ilość punktów od jury, nagrodę specjalną Związku Nauczycielstwa Polskiego za najlepszy wyraz artystyczny, nagrodę Dyrektora Szkoły Muzycznej za wyjątkową wrażliwość muzyczną otrzymała Kalina Markiewicz z Publicznego Przedszkola w Wołczynie.
I miejsce – Aleksander Siry, Publiczne Przedszkole w Wołczynie,
II miejsce ex aequo otrzymały Maria Niewidok z Publicznego Przedszkola w Bogacicy z Oddziałem Zamiejscowym w Bażanach i Milena Mormul z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Komorznie.
III miejsce ex aequo otrzymały Nikola Chrzanowska reprezentująca Centrum Kultury w Kluczborku i Zuzanna Sikora z Oddziału Przedszkolnego w Komorznie.
Wyróżnienia otrzymały Milena Kulik z Publicznego Przedszkola w Byczynie, Wiktoria Chuchrowska z Publicznego Przedszkola w Wołczynie i Paulina Wierońska z Publicznego Przedszkola nr 7 z oddziałami żłobkowymi w Kluczborku.
Ponadto specjalną nagrodę Kai Karasiewicz wręczyła Dyrektor Wołczyńskiego Ośrodka Kultury Pani Agnieszka Znamirowska.
Wszystkie dzieci biorące udział w Festiwalu otrzymały medale i upominki.
Dziękujemy za obecność zastępcy Burmistrza Miasta Wołczyn Panu Bogusławowi Adaszyńskiemu, inspektorowi Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Panu Damianowi Woźnemu, Wiceprezesowi Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego Pani Krystynie Nowak, Prezesowi Banku Spółdzielczego w Wołczynie Panu Jackowi Baldy, przedstawicielce firmy Lessafre w Wołczynie Pani Magdalenie Chwile, Pani Renacie Culic oraz Kierownikowi Referatu Promocji Urzędu Miasta i Gminy Wołczyn Pani Joannie Ptak – Fiącek.
Dziękujemy sponsorom za wsparcie tego wspaniałego wydarzenia:
Bank Spółdzielczy w Wołczynie, Betomet Sp. z o.o., Miasto i Gmina Wołczyn, Lesaffre Polska S.A., First Stop Lateks, Culic Hurtownia., Tyron Sp. z o.o. oraz Radzie Rodziców za pomoc w organizacji Festiwalu.
Przepiękne zdjęcia wykonała dla nas Miło mi – Aga Koska

Galeria dostępna pod adresem: https://ppwolczyn.pl/2023/06/ii-powiatowy-festiwal-piosenki-przedszkolnej-pod-patronatem-burmistrza-wolczyna/

Skip to content